Перейти до вмісту

Зимовий лекторій МАР 2021

photo_2020-12-20 20.39.56

Про курс

Про що? 

Світ постійно змінюється, проходячи через низку криз та підйомів. Кризи можуть бути як глобальними, так й індивідуальними. Цікаво, як реагує релігія на соціально-політичні виклики та психологічні кризи? Чи може релігія допомогти світу загалом та окремим людям? Які шляхи вирішення вона пропонує для розв’язку найгостріших питань, що турбують кожного з нас? Про це та багато іншого Ви дізнаєтесь під час курсу “Нестабільний світ: релігії vs кризи”.

Для кого? 

Курс “Нестабільний світ: релігії vs кризи” дасть багато цікавої інформації тим, хто небайдужий до проблем та викликів сучасного світу; хто відчуває вплив важких часів на своє життя; хто хоче змінити ситуацію і завдяки власному розуму вирішити хоча б деякі проблеми.

Навіщо?

Лектори

26.01-26.02
9 найкращих викладачів України
10 лекцій
мова викладання - українська
онлайн за допомогою додатка Zoom

Програма курсу

26 січня 2021 р.
19:30-21:00

Духовні практики самореалізації як складова розвитку екзистенційного інтелекту
Український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч. Старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент громадської організації «Центр Діскавері», віце-президент Українського центру ісламознавчих досліджень. Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка. Член PEN Україна. Член ініціативної групи «Першого грудня». Член Експертної ради з питань свободи совісті та релігійних організацій при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Член Стратегічної ради при Міністрі культури та інформаційної політики України.

29 січня 2021 р.
19:30-21:00

Ритуалізована безпека – як православні церкви відповідали на виклики пандемії (приклад України та Грузії)
Соціолог з Оболоні. Дослідник у Київській школі економіки, співзасновник громадського ресторану UrbanSpace500 та голова наглядової ради CEDOS. В 2018 році отримав премію фонду ім. Н. Паніної «Найкращий молодий соціолог України». Захистив PhD з соціології в Мадридському університеті імені Карлоса III та здобув ступінь магістра соціології та соціальних досліджень в Утрехтському університеті. Працював як гостьовий дослідник Нью-Йоркського університету та Стенфорду.

2 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Екологічна криза та християнство: дилеми та приклади
Дослідниця і викладачка, працює на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка та в Київському центрі Українського католицького університету, перша в Україні серед релігієзнавців почала академічно досліджувати тему співвідношення екології та релігії, розробила курс для студентів «Релігія і глобальні проблеми людства». Членкиня Майстерні академічного релігієзнавства та Міжнародної асоціації гуманітаріїв.

5 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Віртуальне посмертя vs Цифрове безсмертя

Доцент-культуролог з Києво-Могилянської академії, танатолог, представник артистизму в світі науки

9 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Екзистенційні цінності: релігія vs психотерапія
Психолог, який працює в методі когнітивно-поведінкової психотерапії, член УАКПТ, кандидат філософських наук, доцент кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

12 лютого 2021 р.
19:30-21:00

“Священна війна”? Релігія в умовах збройних конфліктів
PhD, соціологиня релігії, тренерка та фасилітаторка діалогів. Мандрує полями Донбасу з 2014 року. Приєднавшись спершу до волонтерського руху військових капеланів, вона брала участь в розвитку громадських організацій. В 2015-му доля занесла в поствоєнну Боснію та Герцеговину в Академію Миру, після чого не уявляє свого життя без діалогів і тому ставить питання людям не лише як соціолог. За її плечима численна “польова” робота та аналітика у спробах зрозуміти, як саме релігія впливає на збройні конфлікти і чи може вона наближати мир, а не лише поглиблювати розкол. Додатково може поділитись про те, що лежить в основі конфлікту, чому він часто є простором сакрального часу і що робити, щоб повернутись на стежину конструктиву у відносинах з іншими. Про це і запрошуємо поговорити на нашій зустрічі.

16 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Клуби, страховка та розрада – як релігійні спільноти допомагають під час економічних криз
Соціолог з Оболоні. Дослідник у Київській школі економіки, співзасновник громадського ресторану UrbanSpace500 та голова наглядової ради CEDOS. В 2018 році отримав премію фонду ім. Н. Паніної «Найкращий молодий соціолог України». Захистив PhD з соціології в Мадридському університеті імені Карлоса III та здобув ступінь магістра соціології та соціальних досліджень в Утрехтському університеті. Працював як гостьовий дослідник Нью-Йоркського університету та Стенфорду.

19 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Між кризою та можливістю: церкви на Майдані як стопери та мотиватори
Автор книги “Церковь на Майдане”. Народився у Севастополі. Освіту здобув у Київському християнському університеті. В минулому прес-секретар Міністра оборони А. Загороднюка, спеціаліст з комунікацій. Якщо дозволять двоє дітей, незабаром випустить другу книгу – “Релігія на війні”.

23 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Криза довіри: чи впораються з нею релігійні спільноти?
Керівниця магістерської програми з медіакомунікацій Школи журналістики та комунікацій Українського католицького університету. Консультантка з маркетингу, брендингу, стратегічних та кризових комунікацій, зокрема в структурах УГКЦ та РКЦ. Авторка навчального курсу “Комунікація для релігійних організацій” та співавторка книги “Церква і медіа: 7 кроків до порозуміння”, у минулому – журналістка та редакторка РІСУ.

26 лютого 2021 р.
19:30-21:00

Чи сприяє релігія щасливому життю: Приклад буддизму
Кандидат психологічних наук, магістр філософії, асистент кафедри експериментальної та прикладної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Пакети навчання

Пакети

участь в онлайн-лекціях

відповіді на питання під час лекції

лекційні матеріали в записі

презентації лекцій

сертифікат

комплект видань МАР

онлайн-консультація з лектором (30 хв)

Studiosus - 1500 грн

Litteratus - 1750 грн

Eruditus - 2000 грн

1500 грн

1750 грн

2000 грн

Вартість окремої лекції – 200 грн 

Для студентів на пакети навчання знижка 20%