Перейти до вмісту

Філь Юлія

    Філь Юлія

    • Молодша наукова співробітниця Відділу Азійатсько-Тихоокеанського регіону Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського Національної академії наук України (https://oriental-studies.org.ua/uk/home/ ).
    • Кандидатка історичних наук (тема дисертації: «Формування індуських вестернізованих еліт в Півнійчній Індії (1858 – 1921)», 2017).
    • Членкиня Майстерні академічного релігієзнавства з 2015 року. З 2019 перебуває у Правлінні організації.
    • Старша наукова співробітниця Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, м. Київ (http://khanenkomuseum.kiev.ua).
    • Національний університет «Києво-могилянська академія» (Магістерська програм «Культурологія», 2011).

    До кола наукових зацікавлень Юлії Філь входить індійський націоналізм, колоніальна історія Індії, сучасна релігійність індійського середнього класу, екотеологія індуїзму, сучасна індійська література, Міжнародне Товариство Свідомості Кришни (ISKCON).

    У найширшому сенсі наукові зацікавлення Юлії Філь стосуються проблем ідентичностей. Як формується національна ідентичність сучасного індійця; яка роль індійських еліт у часи соціальних та культурних зрушень, зокрема за колоніальної доби; як трансформується індуїстська релігійна ідентичність та релігійність у сучасних умовах тощо – коло питань, яке цікавить дослідницю.

    У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія займається вивченням пам’яток буддійського мистецтва, зокрема буддійської дрібної пластики.

    Окремою гілкою наукових зацікавлень є бенгальський вайшнавізм, зокрема Товариство Свідомості Кришни. Дослідницю цікавить адаптація вайшнавізму до потреб сучасності в 19-20 століттях, зокрема через праці Бгактівіноди Тгакура. Юлія проводить польову роботу в українських громадах (ISKCON), щоб простежити динаміку розвитку вайшнавізму в Україні, з’ясувати особливості ідентичності українських прихильників Кришни, їхню позицію щодо війни, політичних проблем та «жіночого питання». Вона також досліджує стан і статус вайшнавських громад на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в Криму.

    Автор блогу англійською мовою про значущі події індології в Україні «Науково про Індію. Погляд з України» – https://yuindia1.blogspot.com

    Повний список публікацій – https://krymskiy.academia.edu/YuliaFil