Перейти до вмісту

7 КРУТИХ ФІЛЬМІВ ПРО РІВНІСТЬ ТА ГІДНІСТЬ

  Осінь це не тільки час завершення відпусток і початку нового політичного сезону, але і час  фільмів за гарячим чаєм в улюбленому кріслі.

  Якщо, у вас є всього декілька годин для складної історії про рівність прав людей, Сократівську “справедливість” і про ЛГБТ спільноту, то фільм з цього списку для вас.

  Моя прекрасна пральня (1985)

  Гостро-соціальна комедійна драма про часи Маргарет Тетчер. Фільм про складні питання расизму, економічної нерівності громадян та проблми ЛГБТ у період жорсткої економічної нестабільності в Великів Британії.

  Прихильники классичного англійського стилю фільмів “51й штат” та “На голці” оцінять стрічку.

  Мій власний штат Айдахо (1991)

  Без спойлерів важко розповісти про цей фільм. Та якщо ви любите Шекспіра і його п’єси про Генріхів, ви зацікавитесь цією інтерпритацією.

  Старший брат Хоакіна Фенікса (той який “Джокер” та Імператор Комод з “Гладіатора”) Рівер Фенікс отримав за роль в цьому незалежному кіно нагороду Венеційського кінофестивалю за кращу чоловічу роль.

  До речі, ви привітали Кіану Рівза нещодавно з днем народження? Подивіться його пронизливу гру тут.

  Стрічка входить у 30тку найвидатніших ЛГБТ-фільмів усіх часів за версією Британського кіноінституту (BFI).

  Ненависть (1995)

  Венсан Кассель, премія Сезар, свавілля поліції та проблеми расової дискримінації у неінстаграмних районах Парижа. Так, ще до того, як Інстаграм винайшли. Дивіться і навіть не намагайтеся вгадати фінал.

  220-та позиція в списку 250 кращих фільмів на IMDb

  Покажи мені любов (1998)

  Скандинавські пейзажі та перші романтичні почуття двох дівчат у Шведській провінції. В Данії і Німеччині фільм рекомендований до використання в шкільній программі, а вже згаданий вище Британський кіноінститут (BFI) включив його до списку «10-ти фільмів, які має подивитися кожен підліток».

  Все про мою матір (1999)

  Це драма контраверсійного Педро Альмадавара. Дуже цікава історія стосунків матері з сином, не плутайте з “Мої думки тихі” (Але якщо ще не дивилися наш фільм – обов’язково подивіться).

  Фільм іспанця розповідає про всі можливі постаті жінки в суспільстві від сестри милосердя до трансгендерної особистості. Можливо тут прослідковується католицьке виховання режиссера і його пристрать до некомерційного кіно.

  Попкультура, модернізм, гомосексуальні стосунки і тотальна невизначенність.

  Фільм має всі найпристижніші нагороди: “Оскар”, “Сезар”, “Золотий глобус”, “BAFTA” і приз в Канах за кращу режисуру.

  Монстр (2003)

  В основі фільму лежить реальна історія жінки-серійної вбивці.

  Акторка Шарліз Терон, яка грає головну героїню, має складну історію з домашнім насильством в дитинстві. Її мама вбила батька під час сварки. Довгий час акторка приховувала цей факт. Та згодом визнала, що події мали неймовірний вплив на її акторську кар’єру.

  Сюжет фільму може трохи перегукуватися із “Тельмою та Луїзою” 1991 року. Стрічка про двох жінок, які зближаються на фоні втечі від жорсткої реальності. Випадкове вбивство гвалтівника розпочинає серію вбивств і відкриває чисельні етичні питання справедивості і гідності.

  Харви Милкой (2008)

  Політичне оповідання про першого відкритого гея на державній посаді в штаті Каліфорнія. Це політичне оповідання про боротьбу між ліберальними і консервативними силами 1960-70-х років у США.

  За роль головного героя Шон Пенн отримав “Оскар” у номінації за найкращу чоловічу роль.